Facebook
PRACE ARTYSTÓW
ania_jarosz4

anna jarosz

Urodzona w 1992 roku w Częstochowie. Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie (specjalizacja: grafika użytkowa - formy wydawnicze). Obecnie mieszka w Łodzi, jest studentką Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz Politechniki Łódzkiej.

Na wydziale sztuk wizualnych Akademii ukończyła również studia pierwszego stopnia ze specjalizacją Animacja. Jej praca dyplomowa realizowana w pracowni dr Przemysława Wachowskiego, zatytułowana „Gatunki zagrożone - cykl obrazów malowanych nitką”, powstała w technice haftu. W 2016 roku otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi. Została również wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w XIV konkursie na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, ogłoszonym przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej. We wrześniu jej projekt w formie gadżetów będzie towarzyszył wystawie "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W 2017 otrzymała również wyróżnienie w konkursie na plakat o tematyce „Adwokat Profesjonalista” organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

Obecnie w tej twórczości dominuje haft. Poprzez zestawienia odpowiednich nici i materiałów uwspółcześnia dawną sztukę zdobienia tkanin. Jej ulubionym motywem są formy wzorowane na roślinach i innych organizmach żywych. W ostatnich pracach wprowadza również elementy przestrzeni.

moje prace

POKAŻ WIĘCEJ PRAC

ico

Aleje Jerozolimskie 107
02-011 Warszawa