Urodzona w 1983 r. w Łodzi, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego, Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz.W 2009 r. obroniła dyplom w Pracowni Rozwoju Nowego Produktu pod kierunkiem dr hab. Krzysztofa Chróścielewskiego.
Od 2005 r. artystka prezentuje swoje dzieła - obrazy i designerskie obiekty na wystawach w całej Polsce. W 2006 r. zaprezentowała fotel własnego projektu na XVI Targach Wyposażenia Wnętrz oraz Artykułów i Usług dla Domu i Ogrodu INTERFLAT w Łodzi, wraz z projektami obiektów z tektury przygotowanymi przez studentów Wydziału Form Przemysłowych. Stoisko zostało nagrodzone Pucharem Prezesa MTŁ. W tym samym roku, wraz z grupą studentów, wygrała konkurs "Zamek z piasku" zorganizowany w ramach III Ogólnopolskiego Nadmorskiego Pleneru Wzornictwa w Krynicy Morskiej. W 2008 r. wykonała w Pracowni Projektu kolekcję lamp, które zaprezentowała na Konkursie im. Wł. Strzemińskiego "Projekt 2008". Otrzymała wówczas nagrodę specjalną czasopisma "Salon i Sypialnia". Półroczny pobyt w Portugalii, w ramach wymiany studenckiej Erasmus, zaowocował projektem futurystycznego wieszaka "Eco Dryer" zauważonego w konkursie "Electrolux Design Lab '09 Polska" i wyróżnionego drugim miejscem.
Hipperrealistyczne obrazy Kamili Stępnaik można było oglądać na wystawie "Elanie - ze zbiorów Rodziny Majdas" w Galerii Urzędu Miasta Łodzi w 2014 r., a dwa lata wcześniej na ekspozycji "Gorące Kasztany" w Galerii Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56 w Łodzi. W jej malarstwie silnie ujawniają się fascynacje technologią, a jej obrazy to często zderzenie kobiecej eteryczności z wybiegającą w przyszłość cywilizacją. Wśród kolekcjonerów znana jest jej twórczość malarska, jednak jej drugą pasją jest design - tworzy fotele, krzesła, lampy. Niezwykle ciekawym projektem była jej praca dyplomowa - wielofunkcyjny mebel zawierający w sobie miejsce do pracy - biurko oraz do wypoczynku - łóżko i siedziska. Zaprezentowała go szerszej publiczności na wystawie zbiorowej "Wzornictwo Plus Przemysł" w 2011 r. oraz obok obrazów na wystawie "Pierwszy Niezależny Salon Młodych Łódzkich Twórców" w łódzkiej Wytwórni w 2014 r.