Facebook
PRACE ARTYSTÓW

performans "siwa" aleksandra prowalińskiego i oskara malinowskiego

6 listopada o godzinie 19:00 zapraszamy do officyny na PERFORMANS "SIWA" Aleksandra Prowalińskiego i Oskara Malinowskiego.

Siwa/Żywa/Żywia to bogini słowiańska określana jako bogini życia. Siwa to także jedna z planetoid nazwana na cześć bogini oraz oaza w Egipcie. To właśnie Siwa z jej kosmiczną i życiodajną energią staje się punktem wyjścia dla aktu twórczego, który zaprezentują na 11. Sputniku Aleksandr Prowaliński i Oskar Malinowski.

Rytuał tworzenia jest jak zmysłowa podróż do źródeł Siwy. Droga pomiędzy nimi to kolejne etapy głęboko relaksującego zabiegu regeneracyjnego. Podróż do krainy piękna poprzedza rytuał powitalny, który nawiązuje do tradycji słowiańskiej bogini. Pozwala on wyciszyć się od pierwszych chwil i zwiększa podatność na relaksujące działanie kojących aromatów. Wykonywany jest za pomocą delikatnych materiałów, które nasączone są skoncentrowanymi, aktywnymi składnikami. Podczas zabiegu formy zmieniają swoje kształty, przekazując w ten sposób najlepsze właściwości składników. Wiele rodzajów faktur pozwala na walkę z różnymi niedoskonałościami. Ważnym elementem procesu jest dotyk, a technika ruchu nawiązuje do kołysania fal oraz lomi-lomi.
 
Prace Aleksandra Prowalińskiego będzie można oglądać do 12 listopada 2017 r.

Aleksandr Prowaliński - malarz, grafik, reżyser światła, scenograf. Urodził się w Mohylewie na Białorusi. Jest absolwentem Mińskiego Państwowego Uniwersytetu Artystycznego im. A.K.Glebowa na Wydziale Malarstwa Sztalugowego, a od 2013 roku studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Jego prace były wystawiane m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii i Czechach, znajdują się także w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Jako reżyser światła i scenograf współpracował z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Rozmaitości w Warszawie czy Teatrem Nowym z Poznania.

W swojej pracy stosuje różne materiały oraz techniki malarskie i graficzne: malarstwo
przestrzenne, akwafortę, akwatintę, kolaż. W centrum jego zainteresowań leży sam proces powstawania dzieła, energia i dynamika zmian, które towarzyszą tworzeniu.

Oskar Malinowski - aktor, tancerz, performer. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne (2015).

Artysta realizuje autorskie projekty: „coś/ktoś” (2013); „KINGWAY” (2015); #DBRMPP (2016) oraz uczestniczy w niezależnych produkcjach takich jak: „KONCERT INDYWIDUALNY”, dotcompany w Pracowni Duży Pokój w Warszawie (2016); „Tylko to, co zrobić należało” w Willi Żabińskich w warszawskim zoo (2016); „WYMARSZ” w Teatr Galeria STUDIO w Warszawie (2017); „HAMLETMASZYNA. Reenactment." na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2017).

Aktualnie współpracuje z Komuna//Warszawa („Cezary idzie na wojnę”, reż. Cezary Tomaszewski, 2017); Teatrem Ochoty w Warszawie („we are not superheroes”, chor. Kamil Wawrzuta/Ruchomy Kolektyw, 2016); Teatrem Zamiast w Łodzi („#DBRMPP”, koncept Gorczyca/Malinowski, 2016); Teatrem Śląskim w Katowicach („Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”, reż. Ewelina Marciniak, 2016) oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie („Wyzwolenie”, reż. Radosław Rychcik, 2017).
więcej_ https://www.facebook.com/oskarmalinowskitoperform/

ico

Aleje Jerozolimskie 107
02-011 Warszawa