Facebook
PRACE ARTYSTÓW

wernisaż wystawy malarstwa ewy ostaficzuk-olbrychskiej: "close up"

1 marca 2018 r. o godzinie 19:00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Ewy Ostaficzuk-Olbrychskiej: „Close Up”.

„Close Up” to zestawienie malowanych akwarelą portretów kobiet – silnych, niezależnych postaci, świadomych zarówno swojego piękna wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Pod minimalistyczną formą prac artystki kryją się emocje, wynikające z jej wrażliwości i reakcji na rzeczywistość. Obrazy są inspirowane kinem, literaturą oraz latami trzydziestymi. Ostaficzuk-Olbrychską pasjonuje kontrastowość wyrazu i formy, niejednoznaczność, zestawienia skrajności, ubrane w subtelne środki estetycznego wyrazu. „Close Up” pokazuje jej wewnętrzny świat odzwierciedlony w surowej, graficznej kompozycji.

Ewa Ostaficzuk-Olbrychska ukończyła z wyróżnieniem podyplomowy wydział Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną Uniwersytetu Warszawskiego. Jej prace plastyczne były pokazywane na wystawach w Polsce. Grafiki jej projektu zostały wykorzystane jako nadruki na ubraniach marki odzieżowej YES TO DRESS w kolekcji wiosna/lato 2017. Własne projekty odzieżowe prezentowała na BLOW PREMIUM TREND SHOW w Warszawie.

Wernisażowi towarzyszyć będzie projekcja etiudy filmowej „Ewa O.O.”, stworzonej i zrealizowanej przez Marcina Kossowskiego.

Wystawa potrwa do 7 marca.

Zapraszamy!

ico

Aleje Jerozolimskie 107
02-011 Warszawa