Facebook
PRACE ARTYSTÓW

wernisaż wystawy malarstwa michała, krzysztofa i jana powałków: "oś czasu"

13 stycznia o godzinie 19:00 zapraszamy Was do officyny na wernisaż wystawy malarstwa trzech spokrewnionych artystów - ojca Jana i synów Michała i Krzysztofa Powałków: "Oś czasu".

Wystawa ukaże pewne przeistoczenie drogi twórczej powstałe na styku dwóch pokoleń, próbę przejścia od zgeometryzowanych form Jana do bardzo realistycznych Michała i Krzysztofa. W malarstwie Jana można dostrzec treść i ideę ukazane poprzez połączenie abstrakcji i realizmu, natomiast w realizacjach Krzysztofa i Michała, kontynuujących dzieło ojca, dominuje realizm. Przekaz wszystkich trzech artystów jest nasycony symbolizmem i surrealizmem. Chcą, by ich obrazy były wieloznaczne w treści, oparte o czytelną dla odbiorcy formę. Tematyka ekspozycji “Oś czasu” na wielu obrazach wiąże się z przemiajniem, przeistoczeniem, metamorfozą człowieka. Bohaterowie są zawieszeni w czasie, na granicy rzeczywistości i podświadomości. Zagubieni na granicy różnych światów, poszukujący światła.

Kuratorem wystawy jest Anita Wolszczak, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House.

Patronat medialny nad wystawą objęli Art Imperium, HIRO, Mówią na mieście, Kwartalnik Artysta i Sztuka, Dom Aukcyjny Art in House. RMF Classic wsparło organizację wydarzenia współpracą redakcyjną.
Wystawa potrwa do 27 stycznia 2017 r.

ZAPRASZAMY!!!

wyd-os-czasu2

ico

Aleje Jerozolimskie 107
02-011 Warszawa